After An Accident & Injury,you just want your life back. We're Ready To Help You! Serving Clients ThroughoutArizona, California, Florida and Texas

KÜÇÜK BIR ARABA KAZASI İÇIN AVUKATA İHTIYACIM VAR MI?

Latest News

araba kazası avukatıYaralanmadıysanız ve aracınızda çok az hasar varsa sigorta şirketi nezdindeki talebinizi kendiniz halledebilirsiniz. Ama unutmayın, arabanızda küçük bir hasar olsa bile yine de bedensel anlamda zarara uğrayabilir ve yaralanabilirsiniz. Araba tamponları ve araba gövdesinin parçaları, çarpışmanın araç üzerindeki etkisini en aza indirgemede yıllar öncesine göre artık çok daha iyi. Yani arabanızda çok fazla hasar olmaması vücudunuzun herhangi bir fiziksel travma yaşamadığı anlamına gelmez. Newton’un Hareket Yasasına göre, eğer bir cisime herhangi bir kuvvet uygulanmaz ise, cisim duruyorsa durmaya, hareket ediyorsa da hareketine aynı hızda devam eder. Vücudunuz da çarpma anında hala hareket halindedir ve aracınızla aynı hızda hareket eder. Diğer sürücünün aracının sizin aracınıza çarpması aracınızın ve vücudunuzun aniden yavaşlamasına ve tüm bu kinetik enerjiyi emmesine neden olur. Dolayısıyla, ufak sandığınız araç kazaları da bedensel zararlara yol açabilir.

Küçük bir kazada göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör ise, kaza anında kullandığınız aracın türüdür. Siz truck denilen kamyon gibi büyük bir araçta iseniz ve diğer sürücü size ufak bir ekonomik araç ile çarptıysa, muhtemelen sizin aracınızda çok az bir hasar olacaktır veya görünür bir hasarınız olmayacaktır. Bu durumlarda, sigorta şirketine çarpmanın şiddetini göstermek ve kanıtlamak için diğer sürücünün aracına işaret etmek ve diğer araçtaki hasarı göstermek önemlidir.

Unutmayın, darbenin ve hasarın ufak olduğu kazalar da yumuşak doku yaralanmalarına sebebiyet verebilir. Örneğin whiplash denilen ve araba kazasında kafa ve omurganın şiddetle sarsılmasından ileri gelen travmalar, omurga incinmesi gibi. Bu tarz hasarın ufak olduğu kazalar M.I.S.T. yani Minor-Impact-Soft-Tissue olarak da bilinir. M.I.S.T. diye tabir ettiğimiz bu tarz kazaların söz konusu bedensel yaralanmalarınıza neden olduğunu ispatlamak güçtür. Deneyimli kaza avukatları bu tür vakaları nasıl ele alacaklarını çok iyi bilirler.

Araba kazaları yıpratıcı, komplike ve yorucudur. Polis raporları, sigorta talepleri, tazminatlar ve daha fazlasıyla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

Related Articles
...

What’s the Difference Between a Litigator and Trial Attorney?

Read More
...

Car Accident Law In Texas

Read More
...

How Long Does It Take to Stop a Moving Vehicle?

Read More