After An Accident & Injury,you just want your life back. We're Ready To Help You! Serving Clients ThroughoutArizona, California, Florida and Texas

TEXAS’DA GEÇIRMIŞ OLDUĞUNUZ TRAFIK KAZASI SEBEBIYLE ARACINIZDA OLUŞAN HASARI SIGORTA ŞIRKETINDEN TAZMIN ETMEYE ÇALIŞIRKEN SIZE FAYDA SAĞLAYACAK 12 ÖNERI

Latest News

texas property damaged in car accident
Öncelikle, herhangi bir trafik kazası geçirdiyseniz, sizin veya aracınızdaki kişilerin yaralanmadığından emin olmalısınız. Eğer yaralanma söz konusu ise, derhal tıbbi yardım almalısınız. Eğer araçtaki herhangi biri yaralandı ise, hiç vakit kaybetmeden bir Houston Kaza Avukatı ile görüşerek somut durumu ve ilgili hukuk çerçevesindeki haklarınızı değerlendirmek sizin için en iyisi olacaktır.

Ancak, yaralanma olsun olmasın, aşağıdaki 12 öneri araç hasarınızı hallederken trafik kazası sebebiyle uğradığınız stres ile mücadele ederken size büyük fayda sağlayacaktır.

1. Araç Hasarınızı Hangi Zaman Dilimi İçinde Talep Edebileceğinizi Belirleyen Texas Zamanaşımı Süresini Bilmelisiniz.

Yasal olarak “hala oyunda” olduğunuzdan ve Texas yasalarına göre kayıplarınız için tazminat talep etme hakkınızı kaybetmediğinizden emin olmanız gerekir. Texas’da meydana gelen araç hasarı ile ilgili zamanaşımı süresi kaza tarihinden itibaren iki yıldır. Peki kazaya sebep olan aracın zorunlu trafik sigortası yok ise veya sizin aracınızdaki hasar miktarı, karşı tarafın sigorta limitlerini aşıyorsa durum ne olacak? Eğer, kendi sigorta poliçenizde bu gibi durumları kapsayan bir teminat var ise, araç hasarınızı tazmin edebilmek adına kendi sigortanıza başvurabilirsiniz. Araç sigorta poliçelerinizde bu teminatın olup olmadığını teyit edebilmeniz için, bu teminatın ingilizce karşılığını da veriyorum: “uninsured / underinsured motorist coverage.” Ancak, bu teminata başvurabilmeniz için söz konusu trafik kazasında sizin kusurunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Sigorta poliçenizdeki “uninsured / underinsured motorist coverage” kapsamında kendi sigortanıza başvurduğunuzda zamanaşımı süreleri biraz daha karmaşık bir hal almaktadır: Sözleşmenin ihlali dört yıl, kötü niyet iki yıl ve Texas Eyaleti Tüketiciyi Aldatıcı Ticaret Uygulamaları Kanunu ihlalleri iki yıllık zamanaşımı sürelerine tabidir. Ancak, bu sürelerin ne zaman işlemeye başladığı vakadan vakaya değişmektedir. Bu nedenle, haklarınızı kaybetmemek için bir Texas Kaza avukatı ile irtibata geçmeniz en iyisidir.

2. Texas Trafik Kazası Polis Raporunuzu Temin Edin.

Trafik kazasına karıştığınızda, ufak bir kaza bile olsa, hemen 911’i arayın ve polis olay yerine geldikten sonra muhakkak kazaya dair rapor yazmasını isteyin. (“Peace Officer’s Crash Report – CR-3 Form). Polis tarafından kaza raporunun hazırlanması birçok açıdan önem arz etmektedir. Şöyle ki:

 • Söz konusu trafik kazasının gerçekleştiğinin kayıt altına alınması açısından kaza raporunun hazırlanması önemlidir.
 • Sigorta şirketi nezdinde talepte bulunurken kaza raporunda yer alan bilgilere ihtiyacınız olacaktır—karşı tarafın sigorta bilgileri, ehliyet numarası, açık adresi, gibi.
 • Polis memuru ayrıca kazaya sebebiyet veren kişiye ceza kesti ise bu hususu ve kazaya sebep olduğunu düşündüğü etkenleri de raporunda belirtir. Bu nedenle, polisin hazırladığı rapor, sigorta şirketinin sorumluluk araştırması yaparken değerlendirdikleri bir veridir.

Texas Taşıma Kanunu Bölüm 550.062’ye göre, Texas polisi, eğer trafik kazası sebebiyle bir yaralanma veya ölüm meydana geldiyse veya araçta meydana gelen hasar $1,000 veya üzerindeyse Kaza Raporu hazırlamakla yükümlüdür. Texas polisi ayrıca hazırlamış olduğu söz konusu kaza raporunu kazanın olduğu tarihten itibaren en geç on gün içinde Texas Ulaştırma Departmanı’na elektronik olarak sunmakla yükümlüdür. Eğer söz konusu trafik kazası yaralanma veya ölüme sebebiyet vermedi ise veya araç hasarı $1,000’in altında ise, yine de Mavi Form Kaza Raporu (CR-2 Form) (Blue Form Crash Report) veya Sürücü Kaza Raporu da denilen (Driver’s Crash Report) formun doldurulması sizin yararınıza olacaktır. Sürücü tarafından bu raporun hazırlanması ve tutulması hukuken bir yükümlülük değildir. Bu rapor sadece sürücünün kendi kayıtları için faydalıdır ve 1 Eylül 2017’den itibaren ise Texas Ulaştırma Departmanı’na sunulmasına veya departmanda kayıt altına alınmasına gerek yoktur. Trafik kazasına karışan sürücülerin polisin gelmediği veya rapor tutulmasına gerek olmadığı durumlarda, sıcağı sıcağına, bir önceki cümlede belirtilen Sürücü Kaza Raporu denilen formu doldurmaları ve kazaya dair tüm detayları bu rapora yazmaları, zaman içerisinde kaza ilgili bilgilerin unutulması ihtimaline karşı, çok önemlidir.

3. Eğer aracınız sürülebilir durumda değil ise aracınızın nereye çekildiğini ve nerede saklandığını kayıt altına alın. Aracınızın saklanması için günlük depolama ücretinin her geçen gün artmasının önüne geçmek adına ise, aracınızı bir an önce seçtiğiniz bir araba servisine getirin veya ilgili sigorta şirketinin kendi deposuna getirilmesini sağlayın.

Aracınızın bulunduğu yerin bilgisi genellikle çekici aracın sürücüsü tarafından size verilir ve aynı zamanda polis raporunda da belirtilir. Bu bilginin belirli olması, kendi sigorta şirketiniz veya diğer sürücünün sigorta şirketi nezdinde talepte bulunurken ilgili sigorta şirketine aracınızın bulunduğu yeri doğru olarak iletmeniz açısından önemlidir. Sigorta şirketinin aracınızdaki hasar ile ilgili bir değerlendirme yapabilmesi adına yetkili bir çalışanını göndermesi ve aracınızı servise çektirebilmesi için aracınızın nerede olduğunu bilmeye ihtiyacı vardır. Unutmayın ki Texas Hukukuna göre, aracınızın hangi serviste tamir edileceğini ve değiştirilen parçaları seçme hakkınız vardır. Eğer aracınız bir araç deposunda muhafaza ediliyor ise, aracınızın muhafazası için günlük ücret işler ve depolama ücreti çok kısa sürede artabilir. Trafik kazası karşı tarafın kusuru ile gerçekleşmiş bile olsa, Texas hukuku çerçevesinde hak sahibi olarak zararlarınızı aza indirgeme yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Bu, zararlarınızı ve masraflarınızı azaltmak ve daha da kötüye gitmelerini önlemek için makul adımlar atmanız gerektiği anlamına gelir. Eğer zararlarınızı aza indirgemez ve aracınızın depoda makul olmayan bir süre beklemesine izin verirseniz, sigorta şirketi saklama ücretinin tamamını ödemekten sorumlu olmayacaktır. Eğer sigorta şirketi kaza ile ilgili sorumluluğun kimde olduğunun tespiti için henüz araştırma aşamasında ise, daha fazla depolama ücretinin tahakkuk etmemesi için sigorta şirketinin, aracı kendi depolama tesisine çekmesini sağlayın.

4. Kazada sizin kusurunuz yok ise, diğer sürücünün sigorta şirketi nezdinde talebinizi oluşturun.

Eğer Texas kaza avukatı tutmadıysanız, tazminat talebinizi açan sigorta temsilcisiyle konuşurken, kazanın oluş şekline bağlı kaldığınızdan ve kazanızı araştırarak rapor tutan polise anlattıklarınızla tutarlı olduğunuzdan emin olun. Sigorta şirketi sonradan polis raporuna ulaştığında polise anlattıklarınız ile talebinizi oluştururken onlara anlattıklarınız arasında tutarsızlık olup olmadığını bilecektir. Konuşurken az ve öz konuşun, dürüst ve tutarlı olun ve duygusal olmamaya çalışın. Sigorta temsilcisine çoğunlukla adınız, adresiniz, doğum tarihiniz, araç bilgileriniz, arabanızın nerede depolandığı ve kazanın meydana geldiği yer ile saat gibi temel bilgileri vereceksiniz. Ayrıca, kaza sonucu yaralanıp yaralanmadığınızı da soracaklardır. Eğer kaza sebebiyle yaralandıysanız, sigorta şirketiyle yaralanmalarınızla ilgili olarak konuşmadan önce, Texas kaza avukatıyla görüşüp tavsiye almak en iyisi olacaktır. Çünkü çoğu kişi, sigorta şirketi tarafından sorulan bu tarz sorulara nasıl doğru bir şekilde yaklaşacağını bilmemektedir. Sigorta temsilcisi daha sonra size, açmış olduğunuz talep numarası ve talebinize atanan sigorta çalışanının kontak bilgilerini veya araç hasarı talepleri ve/veya pert araç talepleri ile ilgilenen departmanın numarasını verecektir.

5. Kaza sizin hatanız değil ise veya bir vurup-kaçma söz konusu ise ve diğer sürücünün sigortası yok ise, kendi sigorta şirketiniz nezdinde sigortasız sürücünün sebebiyet verdiği mal hasarı (“uninsured motorist property damage”) talebinizi açın.

Kazadan diğer sürücü sorumluysa ancak trafik sigortası yoksa, aracınızı onarmak veya değiştirmek için kendi sigorta şirketinize bir talepte bulunabilirsiniz. Ancak, mal hasarı için sigortasız / yeterli sigortası olmayan sürücü teminatını satın almış olmanız gerekmektedir. (“uninsured / underinsured motorist coverage for property damage”). Bu tür bir teminatınızın olup olmadığını öğrenmek için, sigorta şirketinizin akıllı telefon uygulaması aracılığıyla ve web sitelerinden sigorta teminatlarınıza bakabilir veya sigorta şirketinizi arayarak böyle bir teminatınız olup olmadığını sorabilirsiniz. Texas Sigorta Kanunu Bolum 1952.101 çerçevesinde, sigorta yaptıran yazılı olarak reddetmedikçe, tüm araç sigorta poliçeleri, hem mal hasarı hem de bedensel yaralanmalar ile ilgili olarak sigortasız / yeterli sigortası olmayan sürücü teminatını içermek zorundadır. Dolayısıyla, bu teminatı reddettiyseniz, sigorta şirketi size imzalamanız için bir feragatname göndermiş olmalıdır ve bu teminattan feragat ettiğinizi kanıtlamak için bu feragatnameyi kendi dosyalarında saklamaları gerekmektedir. Sigorta şirketi talep edildiğinde imzalı feragatnameyi sunamazsa, Texas Yüksek Mahkemesi Allstate v. Hunt davasında, sigortasız / yeterli sigortası olmayan sürücü teminatının eyalet minimum limitleri çerçevesinde geçerli olacağına hükmetmiştir. Söz konusu minimum limitler ise bedensel yaralanmalar için kişi başına $30,000 / kaza başına $60,000 ve mal hasarı için ise $25,000 tutarındadır. Bu teminatınızı kullanabilmek için Texas Sigorta Kanunu Bolum 1952.105 çerçevesinde $250 tutarında bir muafiyet bedeli söz konusudur. Böyle bir teminatınız var ise ve kendi sigorta şirketiniz nezdinde bir talepte bulunursanız, kazaya sebep olan sorumlu tarafın sigortası olup olmadığını belirlemek sigorta şirketinizin yükümlülüğüdür. (Texas Sigorta Kanunu Bölüm 1952.109). Sigorta şirketiniz sorumlu tarafın sigortasını bulmak için bir araştırma yapacaktır. Dolayısıyla, eğer karşı tarafın sizin araç hasarı ile ilgili zararlarınızı tazmin edecek sigortası yok ise veya yeterli sigortası yok ise kendi sigorta poliçeniz çerçevesinde mal hasarı için sigortasız / yeterli sigortası olmayan sürücü teminatı (“uninsured / underinsured motorist coverage for property damage”) kapsamı altındasınız. Eğer sigorta şirketiniz sorumlu tarafın sigortasını bulur ise, kazaya sebep olan kişinin sigorta şirketi nezdinde talepte bulunabilirsiniz.

Çoğu zaman, Texas kaza kurbanları primlerinin artmasını istemedikleri için kendi sigortaları nezdinde bu teminatlarını kullanmaktan endişe ederler. Ancak, bu yaklaşımın pek de doğru olmadığını yani bu konudaki endişelerin yersiz olduğunu gösterecek üç iyi neden vardır:

 1. Öncelikle, daha yüksek prim ödeyerek satın aldığınız sigortasız / yeterli sigortası olmayan sürücü teminatını (“uninsured / underinsured motorist coverage”) kullanmayı zaten düşünmüyorsanız, paranızı boşa harcıyorsunuz demektir. Bu teminat Texas hukuku çerçevesinde zorunlu değildir. Öyleyse, neden zorunlu olmayan bir teminatı satın almak için daha yüksek prim ödeyip asla kullanmayasınız?
 2. Eğer kusurunuzun olmadığı bir kaza ile ilgili olarak tek bir talepte bulunduysanız, sigorta şirketinizin primlerinizi artırması olası değildir.
 3. Sigorta şirketiniz, bir yıllık süre içinde iki veya daha fazla kazaya karışıp talep açmadıysanız, sizin hatanız olmayan herhangi bir kaza veya talep için poliçenizi yenilemeyi reddedemez.

6. Eğer kaza sizin kusurunuz sonucu gerçekleşmişse ve aracınızı tamir ettirmek istiyorsanız, kendi sigorta şirketiniz nezdinde talebinizi oluşturabilirsiniz.

Eğer “collison” yani çarpışma teminatınız var ise, kendi sigortanız nezdinde talep oluşturabilirsiniz. “Collision” dediğimiz teminat, başka bir araç veya nesne ile çarpışma nedeniyle kendi aracınızda oluşan hasarı karşılayan ek bir teminat turudur. “Collision” teminatınızı kullandığınızda, araç sigorta poliçenizi satın alırken seçtiğiniz “deductible” yani muafiyet miktarına bağlı olarak $500 ila $1,000 arasında değişen bir tutarı kendi cebinizden ödemek zorundasınızdır.

7. Kiralık araç: Kendi sigorta şirketiniz veya sorumlu tarafın sigorta şirketi aracılığıyla araç kiralayabilirsiniz.

Kazaya sebep olan tarafın sigorta şirketinin sorumluluk belirleme sürecinde hangi aşamada olduğuna bağlı olarak, aracınız tamir edilirken veya aracınızın pert olup olmadığı incelenirken sigorta şirketi aracınız ile ilgili size bir teklif sunana kadar, kiralık araca hakkiniz vardır. Aracınızdaki hasarın aracınızın perte çıkartılması için yeterli olduğundan oldukça eminseniz, hemen yeni bir araç için alışverişe başlayın.

Aracınız perte çıkarıldıysa, sigorta şirketinden, size aracınızın değeri ile ilgili teklif verildikten sonraki 2-3 gün için daha kullanmak üzere kiralık araç sürenizin uzatılmasını isteyebilirsiniz. Kazaya sebep olan tarafın sigorta şirketinin sorumluluk araştırması yapmasını bekliyorsanız, kendi cebinizden ödeme yaparak araç kiralayabilir ve karşı tarafın sigortası kendi sürücülerinin kusurlu olduğunu belirledikten sonra araç kiralama makbuzlarınızı ibraz ederek sigorta şirketinden geri ödeme isteyebilirsiniz. Ya da poliçeniz kapsamında kiralık araç teminatınız varsa kendi sigorta şirketinize başvurarak bu teminatınızı kullanabilirsiniz. Kiralık araç teminatınız olup olmadığından emin değilseniz, sigorta şirketinizi arayarak bu hususu teyit edin.

8. Aracınız perte çıkarılmış olsa bile “Kullanım Kaybı” hakkına sahip olabilirsiniz.

Aracınız olmadığı ve size kiralık bir araba verilmediği süre boyunca, “kullanım kaybı” denilen hakkınız olabilir. Sigorta şirketi, perte çıkmış aracınız ile aynı veya benzer büyüklükteki bir araç için makul olan kira bedelini size ödeyecektir. Makul kira bedeli, aracınızın onarımı tamamlanana veya aracınız pert oldu ise size teklif verilene kadar olmak üzere günlük $20.00 ila $30.00 arasındadır. Texas Yüksek Mahkemesi, J&D Towing, LLC v. American Alternative Insurance Corporation davasında aracı pert olan araç sahibinin kullanım kaybı ile ilgili zararlarının tazmini ile aracının kaza tarihindeki piyasa değerinin tazmini hakkına sahip olduğuna hükmetmiştir. Bu, kazaya sebep olan taraftan veya bu tarafın sigorta şirketinden sadece aracınızın kaza tarihindeki piyasa değerini değil araçsız kaldığınız süre boyunca da ödeme alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, bu süre sınırlıdır. J & D Towing‘e göre, mahkeme “kullanım kaybı” ile ilgili yapılacak ödemenin makul olmayan uzun bir sure için olamayacağına hükmetmiştir. Bir başka deyişle, hak sahibi olarak zararlarınızı aza indirgeme yükümlülüğünüz vardır. Özellikle, yeni araç alıncaya kadar gerekli olan makul sürenin üzerinde kullanım kaybı talep etme hakkiniz yoktur.

9. Aracınız hasara uğramış ve onarılmış ise “Araç Değer Kaybına hakkınız olabilir.

Aracınız sizin hatanız olmayan bir kaza neticesinde hasar gördüyse, kusursuz bir şekilde tamir edilmiş olsa bile, hasar görmüş araç sebebiyle araç değer kaybına hakkınız olabilir. Sadece onarımların doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığına dair belirsizlikler değil, aynı zamanda tamir edilmiş olsa bile aracı sürmenin hala güvenli olup olmadığı ve aracın orijinal ekipman üreticisinin parçalarıyla tamir edilip edilmediğine dair belirsizlikler de söz konusudur. Bu belirsizlikler şüphesiz onarılan aracın piyasa değerini etkiler. Sigorta şirketine araç değer kaybı ile ilgili talepte bulunmak için, aracın kaza öncesi ve kazadan sonraki piyasa değeri arasında bir fark olduğuna dair kanıt sunmanız gerekir. Araç değer kaybı ile ilgili talebinizi güçlendirecek diğer faktörler aşağıdaki gibidir:

 • Aracınıza yapılan onarımların toplamının en az $1,500 tutarında olması
 • Aracınızın daha önce herhangi bir kazaya uğramamış olması veya hurda tescil belgesinin (“salvage title”) olmaması (Kaza neticesinde aracın onarımı, parçalar ve işçilik ücretleri dahil, aracın kaza tarihinden önceki piyasa değerinin üzerindeyse bu araç hurda araç olarak kabul edilir).
 • Aracınızın yüksek milde olmaması

Bir oto eksperinden araç değer kaybı ile ilgili kıymet takdiri raporu temin ederek sigorta şirketine sunmanız, Texas araç değer kaybı ile ilgili olan iddianızı güçlendirecektir. Bu raporlar yaklaşık $500 civarındadır. Eğer aracınızın değer kaybı ile ilgili iddianız, raporun ücretinden yüksek ise söz konusu kıymet takdiri raporunu almaya değecektir. Ayrıca, eğer aracınızı kiralıyorsanız, araç değer kaybı ile ilgili olarak talepte bulunmadan önce aracınızı kiraladığınız şirket ile iletişime geçmelisiniz. Kiraladığınız araç için değer kaybı talebinde bulunmanız için kiralama şirketinin yazılı iznini almanız gerekebilir. Araç kiralama şirketlerinin değer kaybı ile ilgili olarak nasıl bir tutum izleyecekleri farklılık gösterebilir. Aracınızı kiraladığınız şirket ile iletişime geçerek değer kaybı talepleri ile ilgili nasıl bir yol izlediklerini ve kiralık araç üzerinde araç değer kaybı ile ilgili hakkınız olup olmadığını kendileriyle teyit edin.

10. Eğer aracınız pert olduysa ve sigorta şirketi araç kredinizi ödemeyi reddederse bazı opsiyonlarınız söz konusu olabilir:

 • Opsiyon 1: GAP Sigortası – GAP sigortası, aracınızın kaza tarihindeki nakit değeri ile kaza tarihi itibariyle borçlu olduğunuz araç kredisi veya aracınızı kiralıyor iseniz geriye kalan toplam araç kiralama miktarı arasındaki farkı kapsama altına alır. Çoğu zaman, araç satın aldığınızda veya kiralama yaptığınızda banka, aracın sonradan pert olma ihtimaline karşı kendi çıkarlarını korumak için GAP sigortası yaptırmanızı zorunlu kılar. Sigorta şirketinizi veya araç kredisi çektiğiniz bankayı arayarak GAP sigortanız olup olmadığını öğrenebilirsiniz. GAP sigortanız var ise, aracınız pert olduğunda eğer araca ödemeniz gereken bakiye, aracın kaza tarihindeki nakit değerinden fazla ise teminat altındasınız demektir.
 • Opsiyon 2: Negatif net varlığı yeni araç kredisine ekletebilirsiniz – Eğer kalan araç krediniz aracınızın değerinden fazla ise, pert olmuş aracınız ile ilgili negatif olan bu değeri, yeni aldığınız aracın kredisine ekletebilirsiniz. Bu, elbette, kredi geçmişinize ve daha yüksek ödemeleri karşılayıp karşılayamayacağınıza bağlı olacaktır. Pert araç krediniz ile ilgili negatif olan net varlığı yeni aldığınız araç için çektiğiniz kredi miktarına ekletebilmek için, bankalar genellikle GAP sigortanızın olmasını zorunlu kılar.
 • Opsiyon 3 – Kendi sigortanız nezdinde “collision” yani çarpışma teminatınız çerçevesinde talepte bulunun – Eğer kazaya sebep olan tarafın sigortası size aracınız için düşük bir teklif verdiyse, kendi sigorta şirketinizden “collision” teminatınız çerçevesinde daha yüksek bir teklif alma şansınız olabilir. Kendi “collision” teminatınızı kullanmayı tercih ederek teminatınız çerçevesinde gerekli olan muafiyet bedelini ödediğinizde, sizin sigorta şirketiniz ödemiş olduğunuz bu muafiyet bedelini, kazaya sebep olan sürücünün sigorta şirketinden tahsil edebilir.
 • Opsiyon 4: Pazarlık edin – Aşağıdaki 11. öneriye (ipucuna) bakın.

11. Sigorta şirketinin pert olan aracınıza dair verdiği teklifi sigorta şirketi ile pazarlık edin.

Sigorta şirketlerinin pert olan aracınız için verdikleri ilk teklif, size pazarlık konusu olmadığını söyleseler bile, genellikle en iyi ve nihai teklifleri değildir. Onlara yasadığınız yerdeki benzer araçların, yani sizinki ile aynı yıl, marka ve model, benzer opsiyonlara sahip ve ortalama sizinki ile ayni mildeki araçların bir listesini iletin. Söz konusu benzer araçları, Kelly Blue BookAutotrader, veya Car Gurus gibi web sitelerinden bulabilirsiniz. Hatta yetkili bir bayiden aracınızın makul piyasa değerine dair yazılı bir rapor temin edebilirsiniz. Ayrıca, duruma göre eğer mantıklı ise, bir oto eksperinden ekspertiz raporu da temin edebilirsiniz.

12. Araç hasarınız ile ilgili sigorta şirketinin yaptığı teklifi, eğer yaralanma ile ilgili talebiniz halen açık ise, sigorta şirketinin size ilettiği ibranameyi ve araç hasarına dair ödemeyi içeren çeki Texas kaza avukatı incelemeden kabul etmeyin.

İbranamenin veya araç hasarına dair ödemeyi içeren çekin kazaya sebebiyet veren kişiyi ve bu kişinin sigorta şirketini tedavi giderleriniz, maaş/gelir kaybınız, manevi tazminat ve diğer tüm zararlarınızı içeren tüm sorumluklarından ibra ettiğinize dair “geniş kapsamlı” bir ibare içermesi muhtemeldir.

Ayrıca, tazminat talebinizi sigorta uzmanıyla telefonda görüşürken dikkatli olun. Texas’da araç sigortası uzmanına verilen sözlü ibralar bağlayıcıdır. Dallas Temyiz Mahkemesi, Windell Gilbert v. Cherish Fitz davasında, Texas’da kazaya maruz kalan kişinin sigorta şirketinin kazadan kaynaklanan medikal faturaları ve $500 tutarındaki ödemeye dair sözlü teklifini kabul etmesi durumunda bununla bağlı olacağına hükmetmiştir. Bu nedenle, bir trafik kazasına karıştığınızda, haklarınızı koruduğunuzdan emin olmak için öncelikle bir Texas kaza avukatına danıştığınızdan emin olun.

Related Articles
...

12 Tips For Handling Your Own Texas Car Accident Property Damage Case

Read More
...

Do I Need A Lawyer For A Minor Car Accident?

Read More
...

The Most Important Pieces Of Evidence To Collect For A Car Accident Claim

Read More