After An Accident & Injury,you just want your life back. We're Ready To Help You! Serving Clients ThroughoutArizona, California, Florida and Texas

TÜRK TOPLUMUNA HIZMET VEREN TEKSAS KAZA AVUKATLARI

Latest News

Önemsiz olduğunu zannetiğiniz ufak araba kazaları bile ciddi ve kuvvetten düşürüp, takatsiz bırakabilen yaralanmalara veya rahatsızlıklara neden olabilir.

Elif Dag-Milano, LL.M. Attorney

Hâl böyle olmakla birlikte, karşı tarafın kusuruna veya ihmaline dair kanıtı olan kaza mağdurları maaş/ücret kaybı, doktor/hastane masrafları, aracının uğradığı zarar, ve manevi tazminat da dahil olmak üzere sözkonusu kaza sebebiyle uğramış oldukları zararları ve yapmış oldukları masrafları talep etme hakkına sahiptir. Bu nedenle, Teksas eyaletinde bir trafik kazasında yaralandıysanız, sözkonusu zararlarınız için en yüksek tazminatı alabilmeniz adına var gücüyle çalışacak deneyimli trafik kazası avukatlarından oluşan bir hukuk bürosu ile zaman geçirmeden iletişime geçmeniz çok önemlidir.

Bu durum, özellikle sözkonusu kazada kusuru olmayan ancak başkasının ihmali, dikkatsizliği veya yasalara aykırı hareketi sonucu mağdur olanlar için çok moral bozucu ve mali açıdan ise çok sıkıntılı olabilir.

Teksas Barosu avukatlarından olan ve aynı zamanda İstanbul Barosu ile Türkiye Barolar Birliği üyesi olarak uzun yıllar Türkiye’de de avukatlık yapmış olan Elif Dağ-Milano, herhangi bir kazanın mağduru olan Türk müvekkilleri adına alınabilecek en yüksek tazminatı almak için büyük bir özveri ve titizlik ile çalışmaktadır. Elif Hanım, Türk müvekillerini aşağıdaki konularda temsil etmektedir:

 • Araba kazaları,
 • Kamyon kazaları,
 • Motorsiklet kazaları,
 • Tır ve benzeri ticari araç kazaları,
 • Yayaların maruz kaldıkları kazalar,
 • Ayıplı ürünlerin sebep olduğu kazalar,
 • Bir başkasının market, mağaza, restaurant, alışveriş merkezi gibi ticari mülkünde veya özel mülkünde kayma veya düşme sebebiyle meydana gelen yaralanmalar, ve
 • Başkasının kusuru veya ihmali sonucu meydana gelen ölüm vakıaları (ölüm tazminatları).

Tüm bu kazalar, kazanın mağdurlarını ve yakınlarını binlerce veya yüzbinlerce dolara mâl olabilecek doktor/hastane masrafı ve araç hasarı da dahil olmak üzere önemli boyutlarda maddi ve manevi zarara maruz bırakabilecek çok ciddi yaralanmalara sebep olabilir.

TRAFIK KAZALARINDA SIKÇA RASTLANAN YARALANMALAR

Trafik kazası mağdurlarının yaşadığı yaralanma türleri, mağdurların yaşı ve genel sağlık durumu, sözkonusu çarpışmanın türü ve oluş biçimi, kazaya karışan araç sayısı, ve araçların çarpışma öncesi hangi hızda seyahat ettiği gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Bununla birlikte, trafik kazası vakıalarında tekrar tekrar ortaya çıkma eğiliminde olan bazı yaralanma ve zarar tipleri vardır. Bunlardan sıkça rastlananlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Beyin sarsıntısı,
 • Çarpışma esnasında kafa ve omurganın şiddetle sarsılmasından ileri gelen travma,
 • Vücuttaki kemiklerin kırılması,
 • Deride meydana gelen derin kesikler, yırtılmalar, parçalanmalar,
 • Vücut uzuvlarında uyuşma, karıncalanma, yanma gibi belirtilere yol açabilecek sinir sistemi hasarları, ve
 • Ölüm ve bedensel bütünlüğün zedelenmesi sebebiyle kişinin veya yakınlarının maruz kaldığı depresyon, elem, üzüntü, endişe, kaygı, korku gibi ruhsal ve psikolojik acıyı içeren manevi zararlar

ALANINDA UZMAN VE DENEYIMLI TEKSAS KAZA AVUKATLARINA BUGÜN BAŞVURUN

Eğer siz de geçirdiğiniz kaza sebebiyle yukarıda belirtilen yaralanmalardan birine veya başka bir tür yaralanma veya zarara maruz kaldıysanız, uğramış olduğunuz zararlarınızın tazmini ile ilgili olarak deneyimli bir Teksas Kaza Avukatıyla konuşmak için bugün vakit kaybetmeden Milano Hukuk Bürosu Kaza Avukatları ile irtibata geçin. Avukatlarımıza telefon ile veya websitemizden “Contact” bölümüne tıkladığınızda ulaşabileceğiniz online formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Related Articles
...

What Do I Do If I Was Hit By An 18-wheeler Truck?

Read More
...

What Is the Difference in Meaning Between a Car Crash and an Accident?

Read More
...

How Do You Have To Follow In How Many Accidents?

Read More